fbpx

Michel pozvao bh. lidere na sastanak u Brisel: Poznata je i tema razgovora, EU želi uzeti stvar u svoje ruke

Misel ek u

Charles Michel, predsjednik Europskog vijeća, pozvao je lidere parlamentarnih stranaka Bosne i Hercegovine na sastanak u Brisel.

Sastanak bi se trebao održati u nedjelju 12. juna, a glavna tema razgovora biće europski put naše zemlje.

Navedeno je da je cilj sastanka smanjenje tenzija među političkim strankama i okretanje prema zajedničkom radu što bi trebalo dovesti do unaprijeđenja funkcionalnosti i stabilnosti Bosne i Hercegovine.

 

U planu je da predstojeći sastanak, također, podstakne i provođenje neophodnih reformi koje stoje kao uslov za ulazak Bosne i Hercegovine u Europsku uniju.

Michel je, tokom nedavne posjete našoj zemlji, najavio mogućnost održavanja novog sastanka u Briselu, a čini se da je predsjednik Europskog vijeća upravo sada povrdio svoje najave.

Oslobođenje